ЦСКА не допусна изненада и се наложи над Ботев Враца
"Червените" изпитаха по-големи трудности отколкото са предполагали

Столичния тим ЦСКА-София се наложи с 2:0 над Ботев (Враца) в среща от 6-тия кръг на efbet лига. От възпитаниците на Нестор Ел Маестро се очакваше по-добър резултат предвид осезаемата разликата в класите между двата тима.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута от стрелеца на ЦСКА Дюкенс Назон. До попадението се стигна след фатална грешка на Спас Георгиев и мълниеносна контраатака, която завърши с комбинация между Шагоян и Назон.

До края на първото полувреме и през по-голямата част от второто голове не паднаха в нито една от двете врати. Все пак обаче “армейците” стигнаха до втори гол в самия край на двубоя, с който подпечатаха успеха си. Той бе дело на Хайнц и падна в 84-ата минута. До гола се стигна след нова бърза контраатака на “червените”.

След загубата Ботев Враца се свлече на 13-ата позиция. Те имат едва три точки, които спечелиха в шест шампионатни двубоя.