ЦСКА се препъна и срещу Черно море, “моряците” остават непобедени
"Армейците" продължат с колебливото представяне през сезон 2023/2024г.

Въпреки че в предходния кръг записа успех с 2:0 над Ботев Враца, вицешампионът от миналия сезон ЦСКА записа нов неубедителен резултат през настоящата кампания в efbet Лига.

“Червените”, водени от Нестор Ел Маестро, завършиха наравно 1:1 в мача срещу Черно море от 7-ия кръг на шампионата, състоял се на стадион “Българска армия”.

Така във временното класиране столичани остават на 9-ата позиция, но вече с 9 точки.

“Моряците” пък продължават да бъдат непобедени и заемат 2-ото място вече със 17 пункта.

Дюкенс Назон изведе ЦСКА напред в резултата в 15-ата минута след асистенция на Матиас Фаетон.

През второто полувреме “червените” имаха нелоши възможности за попадение, от които обаче не успяха да се възползат.

Гостите обаче, които също имаха на сметката си няколко ситуации, които обаче не бяха толкова чисти, колкото на съперника, изравниха резултата.

Това се случи в 77-ата минута, когато след изпълнение на корнер, Исмаил Иса отклони кълбото за Влатко Дробаров, който с глава прати топката във вратата на Густаво Бусато.

В следващия кръг “червените” гостуват на Берое, а Черно море ще има визита на Ботев Враца.

ЦСКА – Черно море (1:1)

1:0 Дюкенс Назон (15′)

1:1 Влатко Дробаров (77′)

Стартови състави на ЦСКА и Черно море:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 9. Дюкенс Назон, 15. Тибо Вион, 3. Сайней Санянг, 7. Джонатан Линдсет, 21. Амос Юга, 10. Жираир Шагоян, 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 19. Иван Турицов, 20. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 24. Марк-Емилио Папазов, 28. , 29. Майкъл Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 7. Матеуш Машадо

Резерви: 84. Християн Славков – 4. , 9. Атанас Илиев, 23. Едгар Пачеко, 32. Мартин Дичев, 33. Мишел Алвес, 35. Арлинд Дакай, 39. , 86. Исмаил Иса