"Армейците" дръпнаха с три точки пред третия в класирането Локо Пловдив

ЦСКА записа минимален успех с 1:0 срещу Етър на стадион “Българска армия” в двубой от 21-вия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача отбеляза резервата Енрике Рафаел в 61-вата минута.

Първото по-сериозно положение за гол пред една от вратите бе в 12-ата минута, когато Кайседо отправи удар с глава след центриране на Жеферсон, но вратарят на гостите Христо Иванов спаси.

В 23-ата минута “червените” получиха дузпа. Здравко Илиев изблъска в гръб Брадли Мазику и главният съдия Георги Иванов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Георги Йомов, който обаче бе разочарован от Христо Иванов.

В 30-ата минута Тиаго изведе Йомов на добра позиция, но стражът на “болярите” отново се справи с удара на родния национала. Три минути след това Христо Иванов направи ново страхотно спасяване, след като с една ръка отрази удар на Юрген Матей. До края на полувремето ЦСКА продължи да доминира, но така и не успя да намери пътя към гола.

Две минути след началото на второто полувреме “червените” пропуснаха нов шанс, като този път удар на Жорди Кайседо премина покрай вратата.

В 58-ата минута Ловре Кнежевич от гостите пробва да изненада Густаво Бусато от 18-19 метра, но ударът му бе неточен.

В 61-вата минута ЦСКА откри резултата. Кайседо нахлу в наказателното поле на съперника и пусна успореден пас на голлинията, като Енрике Рафаел засече на празна врата за 1:0. Енрике пък се бе появил на терена секунди преди това.

Шест минути по-късно Густаво Бусато получи контузия и трябваше да бъде заменен, като на негово място на вратата на ЦСКА застана Димитър Евтимов.

В 84-ата минута Божидар Кацаров отправи удар с глава след изпълнение на корнер, но топката премина покрай вратата на “армейците”.

ЦСКА запази своя крехък аванс до края на срещата и се поздрави с трите точки, с което събра актив от 43 пункта в Efbet Лига Класиране и отново е на осем зад лидера Лудогорец. Отборът на Етър пък остана на последното 14-то място с актив от 16 точки.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (Димитър Евтимов 68′), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов (Бисмарк Чарлс 61′), 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес (К), 24. Джером Синклер (Енрике Рафаел 61′), 28. Пламен Гълъбов, 30. Жорди Кайседо

Етър: 1. Христо Иванов (К), 83. Алдаир Ферейра (Кольо Станев 54′), 44. Божидар Кацаров, 22. Ловре Кнежевич (Милчо Ангелов 78′), 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 3. Хосе Кордоба, 23. Христофор Хубчев, 10. Миси Мезу, 84. Здравко Илиев