ЦСКА записа втора поредна победа в Суперлигата
„Армейците“ спечелиха с 3:1 (25:19, 25:22, 17:25, 25:21) домакинството на Пирин (Разлог)

Волейболният тим на ЦСКА записа втори пореден успех в първата осмица на Суперлигата. „Армейците“ спечелиха с 3:1 (25:19, 25:22, 17:25, 25:21) като домакин на Пирин (Разлог) в отложения от 5-ия кръг на първенството двубой.

Решаващ за крайния успех на ЦСКА беше четвъртият гейм, в който домакините на два пъти обръщаха резултата от 3 точки пасив. Диагоналът на „армейците“ Димитър Димитров направи страхотен мач, като завърши с впечатляващите 37 точки (3 блока и 68% ефективност в атака +24) за победата. Александър Симеонов (45% ефективност в атака и 66% позитивно посрещане) и Благовест Катранджиев (1 блок, 52% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) от отбора на Пирин (Разлог) завършиха с 15 и 13 точки.

След успеха днес в зала “Васил Симов” в столицата, момчетата на Сашо Попов заемат 7-ото място в класирането с 2 победи, 4 загуби и 6 точки, но също така и с две срещи по-малко. Отборът на Пирин е на последното 8-о място без победа до момента – 8 поредни загуби и една единствена спечелена точка.