Българинът записа втора победа в турнира

Втората ракета на България – Димитър Кузманов, постигна втора победа в турнира от сериите “Чалънджър” в Южна Африка. Мико записа успех срещу №227 в света Елиот Бенчетрит с 6:2 и 7:5, с което се класира за 1/4-финалите на турнира в ЮАР.

Българинът започна много силно двубоя и направи два пробива, като за няколко минути вече водеше с 4:0 гейма. Първият сет мина без никакви проблеми за Кузманов и той го спечели с 6:2. Във втория сет играта бе равностойна до средата на частта, когато българският тенисист проби в седмия гейм. При 5:3, Мико изпусна мач бол на сервис на съперника, след което допусна пробив. Все пак българинът отново проби в 11-ия гейм и спечели следващия, за да запише успех със 7:2 във втория сет.

Кузманов заработи 15 точки за световната ранглиста. В следващата фаза на турнира българинът ще среща Джем Илкел от Турция, който заема 214-ото място в ранглистата.