Корав французин спря Димитър Кузманов на Sofia Open
Юго Умбер спечели срещата в два оспорвани сета

Френският тенисист Юго Умбер победи Димитър Кузманов в среща от първи кръг на Sofia Open 2022. По-високо ранкирания французин спечели мача с 7:6, 6:4, като срещата продължи над 2 часа. Така Кузманов не успя за втора поредна година да прескочи първия кръг на турнира от категория ATP 250 в българската столица.

Втората ракета на България трябва да съжалява, че не спечели поне сет в мача. Кузманов имаше аванс от 3:0 в първия сет, като започна перфектно на корта в “Арена Армеец”. Юмбер обаче бързо намери ритъма си и върна пробива. Първият сет се реши в тайбрек, като Кузманов отново имаше добър аванс, но го пропиля и загуби дългия 13-ти гейм с 4:7 точки.

Във втория сет Мико поведе с 4:2. Умбер обаче спря устрема на нашия тенисист и изравни геймовете. Французинът продължи да играе по-добре и не даде друг гейм на българина, с което спечели втората част с 6:4 и следователно срещата с 2:0 сета.