Дортмунд срази Арминия с два гола на Хумелс
Защитникът напусна терена с контузия в края на двубоя

Борусия Дортмунд записа победа с 2:0 като гост на Арминия Билефелд в VI кръг на елита в Германия и се изравни по точки с първия Байерн, който днес срази с 2:1 Кьолн. В герой за „жълто-черните“ се превърна Матс Хумелс, който отбеляза и двата гола в мача.

Двата тима направиха нулево първо полувреме, в което Дортмунд владееше инициативата. Малко след почивката гостите поведоха. Джейдън Санчо центрира от ъгловото флагче, а на далечната греда Хумелс направи необезпокояван добавка за 1:0 в 53-ата.

Марко Ройс получи извеждащо подаване отдясно в 71-ата, центрира в пеналта, където Хумелс отправи точен удар с глава – 2:0 за Дортмунд.

Малко преди последния съдийски сигнал Хумелс бе заменен принудително, тъй като получи травма.