Дортмунд загря за Шампионска лига с победа над Хофенхайм
Марко Ройс носи трите точки за "жълто-черните" при визитата от 4-ия кръг

Борусия (Дортмунд) записа икономична победа с 1:0 като гост на Хофенхайм в среща от IV кръг на Бундеслигата. В герой за „жълто-черните“ се превърна капитанът Марко Ройс, който обеляза в 76-ата минута. Дортмунд събра 9 точки и се намира на второто място, на точка от първия РБ Лайпциг. Хофе остава 8-и с 6 точки.

Положенията липсваха през първите 45 минути, а в първите минути след почивката темпото отново не бе особено високо.

В 64-ата Люсиен Фавр вкара в игра Ройс и Холанд, което се оказа печеливш ход за гостите.

В 74-ата норвежецът асистира на Ройс, който отбеляза ценното попадение.

В 82-ата Хофенхайм можеше да измъкне точка от двубоя, но Хитц спаси опасен удар на Баумгартнер. В ответната атака Холанд нацели гредата.

На 22 октомври Хофенхайм приема Цървена звезда в Лига Европа, а два дни по-рано Дортмунд гостува на Лацио в Шампионска лига.