Дунав (Русе) и Царско село завършиха при резултат 1:0 в последния мач от българската efbet Лига. “Драконите” бяха далеч по-активния отбор и стигнаха до по-опасните ситуации, но няколко добри изяви на Михаил Иванов оставиха гостите в мача до 89-тата минута, когато Григор Долапчиев донесе победата за домакините.

Дунав посреща Царско село в изключително важен мач за двата тима! 🇧🇬Русенци ще приемат столичани днес на градския…

Posted by Efbet Лига on Monday, July 13, 2020

Двубоят бе с особено значение, тъй като трябваше да определи с кой съперник ще се срещнат двата отбора в баражите за оставане в Първа лига. Равенството праща Дунав да играе срещу третия във Втора лига Монтана. За Царско село остава сблъсък с втория от долната дивизия – Септември (София).

Първата възможност се откри пред „драконите“ в 9-тата минута, когато Албер Салвиев стреля от далечно разстояние, но не намери вратата.

В 17-тата Свилен Щерев овладя една избита топка и от воле опита да изненада вратаря Михаил Иванов, само че изпълнението му беше много неточно. След още три минути и Стефан Христов опита късмета си, но шутът бе блокиран от Реян Даскалов.

След още три Дунав стигна до най-добрия си шанс. Царско село сбърка при изнасянето и топката се озова във Свилен Щерев, който нанесе страхотен удар, но във напречната греда.

В 31-рата Дунав нанесе първия си точен удар. Петко Цанков засече с глава центриране от фал, но точно в ръцете на вратаря.

В 40-тата Диян Димов стреля силно от 25-метра, но Михаил Иванов отново бе на ниво и изби в ъглов удар.

Край на първото полувреме! ⚽🇧🇬Отборите на Дунав и Царско село се оттеглят на почивката при нулево равенство.

В 53-тата минута Свилен Щерев шутира от пряк свободен удар, но топката попадна в ръцете на Иванов.

В следващите минути Дунав продължи да създава по-опасните атаки в мача, но без да се стигне до опасност за вратата на Иванов.

Така се стигна до 89-тата минута, когато Дунав грабна трите точки с гол на Григор Долапчиев.

Дунав: Макенджиев, Колев, Тодоров, Цанков, Исаевски, Русанов, Димов, Салвиев, Щерев, Ндонгала, Христов;

Царско село: Иванов, Фиораванти, Даскалов, Шарлестон, Георгиев, Кордейро, Бахамбула, Иванов, Георгиев, Ушагелов, Минчев;