Два гола на Салах не стигнаха за победа на Ливърпул на “Амекс”
Мърсисайдци загубиха нови точки - този път срещу Брайтън.

След като в изминалия кръг отстъпи с 1:2 пред Тотнъм, сега Ливърпул допусна нова грешна стъпка по пътя към титлата във Висшата лига.

“Червените”, водени от Юрген Клоп, завършиха наравно 2:2 при визитата на Брайтън в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

Още в 20-ата минута домакините поведоха чрез гол на Симон Адингра, но в 40-ата минута Мохамед Салах върна равенството на таблото.

В добавеното време на първото полувреме египетският национал реализира второ попадение от дузпа и така оформи обрата за Ливърпул.

Играчите на Брайтън обаче не бяха казали последната си дума и в 78-ата минута Люис Дънк бе точен, за да донесе точката на своя тим на стадион “Амекс”.

Изминалият сблъсък бе ознаменуван и от две събития, свързани с двамата мениджъри – Юрген Клоп и Роберто Де Дзерби. Първият ознаменува точно 8 години, откакто пое “червените”, а италианецът записа мач номер 50 начело на “чайките”.

На Ливърпул предстои да се изправи след паузата срещу Евертън, докато Брайтън ще премери сили с Манчестър Сити.

Брайтън – Ливърпул (2:2)

1:0 Адингра (20′)

1:1 Салах (40′)

1:2 Салах (45′)

2:2 Дънк (78′)

Съставите на двата тима:

Брайтън: 1 Вербрюген, 3 Дос Сантос де Пауло, 5 Дънк, 13 Дънк, 34 Велтман, 7 Марш, 9 Де Жезус, 20 Балеба, 22 Митома, 24 Адингра, 28 Фъргюсън

Мениджър: Роберто Де Дзерби

Ливърпул: 1 Бекер, 4 Ван Дайк, 26 Робъртсън, 32 Матип, 66 Александър-Арнолд, 8 Собослай, 10 Мак Алистър, 19 Елиът, 7 Диас, 9 Нунес, 11 Салах

Мениджър: Юрген Клоп

Потърсете промоционален код winbet от 7Sport за залози на мачовете от Висшата лига.