Дженоа измъчи Юве, но не успя да поднесе сензация за Купата
"Бианконерите" спечелиха с 3:2 след продължения в Торино

Ювентус имаше нужда от продължения, за да отстрани Дженоа в 1/8-финалите за Купата на Италия. „Бианконерите“ поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване и срещата влезе в продължения, в които Хамза Рафия отбеляза за крайното 3:2 и прати Юве в следващата фаза.

Тимът на Андреа Пирло започна ударно домакинския двубой с гол още във 2-ата минута. Киелини изведе отлично Кулушевски, който излезе сам срещу вратаря и не сгреши при завършека на атаката.

В 13-ата Кулушевски отново получи на чиста позиция, но този път направи фрапантен пропуск.

В 20-ата минута Кулушевски асистира на Мората за второто попадение в мача.

Осем по-късно Чибора нанесе удар с глава след балонно центриране, Буфон не се намеси качествено и топката влетя във вратата на Юве.

До края на полувремето и двата тима отбелязаха по един гол, който беше отменен.

Късметът покри „бианконерите“ в 53-ата минута, когато след далечен изстрел на Марко Пяца топката срещна напречната греда.

Дженоа стигна до изравняване в 74-ата след гол на Филипо Мелегони и вкара мача в продължения.

В 104-ата минута Хамза Рафия получи в наказателното поле, не сполучи с първия удар, но при втория опит прати в мрежата на Дженоа и донесе крайния успех за Ювентус.