Еди Назарян без конкуренция при юношите

Европейският шампион Едмонд Назарян триумфира с титлата на държавното юношеско първенство в зала “Васил Левски” в Сливен, дебютирайки в катеория до 60 кг в класическия стил.

Еди Назарян без конкуренция при юношите 1

18-годишният Еди показа, че продължителната пауза и преминаването в по-горна категория не са повлияли негативно на зрелищния му стил и в рамките на два дни той записа две впечатляващи победи.

Във вчерашните полуфинали Назарян надигра Цветан Сирашки с 9:1, а днес въс финалния двубой не остави съмнение за много по-високата си класа и срещу представителя на НСА Иван Иванов, разгромявяйки го с 9:0 в рамките на малко повече от стотина секунди.

Съвсем логично пък организаторите връчиха на състезателя на борцов клуб “Бургас” приза за Най-техничен сътезател на шампионата в Града под Сините камъни. Наградата за Най-резултатен състезател пък грабна плевенският борец Николай Дзезов, който спечели златния медал при 72-килограмовите.

Схватките на Назарян-младши изгледа неговият баща и селекционер на националният отбор за мъже  Армен Назарян.

Любопитно завърши надпреварата в категория до 97 кг – титлата бе спечелена от Емилиян Лазаров, а негов подгласник стана неговият брат-близнка Илиян. Двубой за златото обаче нямаше, като победителят беше определен служебно.

Борцов клуб Левски спечели отборната надпревара и купа “Георги Райков” със 133 точки. Втори остана тимът на Плевен, а трети е Локомотив-93 Варна.

Еди Назарян без конкуренция при юношите 2

Отборен шампион при девойките стана отборът “Васил и Георги Илиеви”, събрал 85 точки. След тях се класира “Ангел Войвода” (Хасково), а трети завърши “Рилски спортист” (Самоков).

За най-технична състезателка бе обявена състезателката на НСА Мерал Зиберова в категория до 50 кг, а призът за най-резултатна на шампионата отиде при Рая Кьосева (Челопеч), която стана първа при 62-килограмовите.

Снимки: Костадин Андонов