Еди Назарян и Милов безапелационни по пътя към полуфиналите 1
2 0
С особен интерес се очакват схватките в категория до 77 килограма

Европейският шампион Едмонд Назарян стартира убедително участието си в категория до 60 килограна на държавния личен шампионат по класическа борба в столичната зала „София”.

Първенецът на Стария континент от шампионата в Рим, който по-късно този месец ще навърши 19 години, се поздрави с две победи с технически туш, а в спор за място във финалната схватка ще излезе на тепиха срещу състезателя на Ботевград Александър Мирчев.

Еди Назарян и Милов безапелационни по пътя към полуфиналите 2

Впечатляващо бе и представянето на световния и европейски вицешампион Кирил Милов в категория до 97 килограма.

По пътя към полуфиналите един от асовете в националния тим на България записа три категорични победи, включително мълниеносен успех с технически туш за 20 секунди, като не инкасира нито една техническа точка.

В следобедния сеанс Милов ще се изправи срещу Симеон Станкович (Кюстендил).

Особен интерес предизвиква надпреварата в категория до 77 килограма, в която се събраха призьорите от европейски първенства Даниел Александров и Айк Мнацаканян.

Еди Назарян и Милов безапелационни по пътя към полуфиналите 3

Очаквано двамата съотборници в тима на Перник стигнаха до полуфиналните дуели. Но докато Мнацаканян постигна две победи без да даде дори и точка, Александров трябваше да вложи солидни усилия, за да надделее в 1/8-финална схватка над Михаил Махарадзе с 12:10 технически точки. В четвъртфиналите той бе повече от убедителен и елиминира Найден Стойчев с технически туш.

За място във финала Мнацаканян ще срещне Тодор Мелконян (Славия), а Александров ще има нов сериозен тест – срещу представителя на Враца Стоян Кубатов.

Полуфиналите започват в 17.30 часа, а репешажите и финалите са насрочени за утре.

Ето и всички полуфинални сблъсъци:

Категория до 55 кг

Недялко Петров (Кюстендил) – Марио Михайлов (НСА)

Красимир Калоянов (Оряхово) – Стефан Григоров (Монтана)

Категория до 60 кг

Любомир Владимиров (Ловеч) – Андрей Георгиев (Варна)

Едмонд Назарян (Бургас) – Александър Мирчев (Ботевград)

Категория до 63 кг

Илия Мустаков (НСА) – Николай Вичев (Враца)

Десислав Дормушев (НСА) – Августин Спасов (Кюстендил)

Категория до 67 кг

Иво Илиев (Челопеч) – Стоян Илиев (Черноморец Бургас)

Дейвид Димитров (Перник) – Константин Стас (Кюстендил)

Категория до 72 кг

Златомир Емилов (ЦСКА) – Нестър Нестъров (НСА)

Якуб Дерменджиев (Левски) – Калоян Попов (Ботевград)

Категория до 77 кг

Айк Мнацаканян (Перник) – Тодор Мелконян (Славия)

Стоян Кубатов (Враца) – Даниел Александров (Перник)

Категория до 82 кг

Захари Зашев (Враца) – Денис Кукушев (НСА)

Росиан Дермански (Враца) – Атанас Колев (НСА)

Категория до 87 кг

Илиян Върбанов (ЦСКА) – Йоан Димитров (Враца)

Светослав Николов (Враца) – Валери Алексиев (Ботевград)

Категория до 97 кг

Илиян Лазаров (Враца) – Петър Гичев (Локомотив Пловдив)

Симеон Станкович (Кюстендил) – Кирил Милов (Враца)

Категория до 130 кг

Емилиян Лазаров (Враца) – Радослав Георгиев (Стара Загора)

Иван Иванов (Враца) – Асен Петров (НСА)

Снимки: БФ Борба, Костадин Андонов