След подновяването на играта Унион (Берлин) стигна до минимална победа с 1:0

Срещата от Група D на Лига Европа между шведския Малмьо и германския Унион (Берлин) беше прекъсната 12 минути след подновяването на играта заради ескалация на напрежението по трибуните.

Началото на проблемите беше поставено, когато фенове на гостите изстреляха няколко сигнални ракети към терена.

Турският рефер Халил Мелер даде позволение двубоя да продължи, но веднага след това от трибуната с гостуващите привърженици полетяха нови сигнални ракети.

Това наложи прекратяването на мача, но ексцесиите продължиха, след като фен на Малмьо също изстреля ракета към игралното поле.

Последва навлизане на терена от жандармерия, която застана между трибуните с фенове на двата тима. Наложи се органите на реда да се справят и с нахлули на терена зрители.

Драмата продължи с разпра между двата треньорски щаба, като след това арбитърът Мелер, служител на УЕФА и представители на отборите направиха спешна среща, на която решиха мачът да се поднови при първия удобен случай.

Малко по-късно играта беше възобновена, а Унион спечели с 1:0 след гол на суринамския нападател Шералдо Бекер в 68-ата минута.