Фиорентина изтръпна, но се класира за полуфиналите в ЛК
след изключително вълнуващ и напрегнат мач Фиорентина стана първият полуфиналист в Лигата на конференциите, а Лех Познан си тръгва от турнира с високо вдигната глава.

Отборите на Фиорентина и Лех Познан сътвориха истински голов трилър на стадион “Артемио Франки”. Мачът започна активно за гостите от Полша, които още в първите минути, напук на загубата с 1-4 в първата среща се хвърлиха напред.

Лех поведе още в 9-ата минута чрез премерения изстрел на Афонсо Соуса. В 17-тата минута нападателят на “виолетовите” Артур Кабрал бе изведен на добра позиция, но шутът му премина встрани от гредата.

В 31-вата минута от щаба на Лех Познан извършиха принудителна смяна.В игра влезе Жоел Перейра, който замени Алан Червински. През втората част “железничарите” продължафа натиска си.

В 64-тата след отсъдена дузпа в полза на Лех Познан Кристофер Велде удвои резултата за тима си. 5 минути по-късно след контраатака Йеспер Карлстрьом асистира на Артур Собиех, с което интригата във Флоренция се завърза.

В 78-ата минута обаче Рикардо Сотил засече центрирана топка с глава, за да даде възможност на съотборниците си най-накрая да поемат дъх. В оставащото време полският гранд вложи всичките си сили в атака, с което оголи позициите си в отбрана.

Фиорентина се възползва и във втората минута на добавеното време след контраатака Гаетоно Кастровили с изключително изпълнение направи резултата 2-3. Така след изключително вълнуващ и напрегнат мач Фиорентина стана първият полуфиналист в Лигата на конференциите, а Лех Познан си тръгва от турнира с високо вдигната глава.