Фрайбург се доближи на точка от Байерн след домакински успех
Възпитаниците на Кристиан Щрайх победиха Кьолн и дръпнаха в подреждането.

Тимът на Фрайбург записа трета поредна победа в Бундеслигата, след като се наложи над Кьолн у дома с 2:0.

С тази победа отборът на Кристиан Щрайх измести Унион Берлин и Борусия Дортмунд във временното класиране и се настани на втората позиция с актив от 27 точки.

Лидерът в таблицата Байерн Мюнхен, който в този кръг се справи трудно с Херта Берлин с 3:2, е на първото място с 28 точки.

И двете попадения за успеха на Фрайбург над Кьолн паднаха през второто полувреме на двубоя.

В 53-та минута Чжон Ву Ен даде преднина на домакините, а Михаел Грегорич удвои аванса на тима и оформи крайния резултат в 64-ата минута.

В следващия кръг Фрайбург ще гостува на РБ Лайпциг, а Кьолн ще домакинства на Байер Левекрузен.