Фрайбург се класира за 1/4-финалите на Купата на Германия
Елитният тим се справи с втородивизионния Зандхаузен

Фрайбург записа успех с 2:0 срещу Зандхаузен като гост в мач от осминафиналите в турнира Купата на Германия. Мачът не бе лек за представителя на Бундеслигата, след като вкара два гола в края на срещата чрез Хамад Ал-Гадиуи (автогол) и Нилс Петерсен.

Отборът на Зандхаузен се представи на ниво и през първата част не позволи много положения пред вратата си. Мишел Грегорич пропусна два добри шанса за гостите, като и вратарят на втородивизионния тим имаше добри намеси.

След центриране от корнер в 62-ата минута отново Грегорич бе близо до попадение, но топката премина покрай вратаря Древес.

В 87-ата минута Фрайбург стигна до така важното първо попадение. Винченцо Грифо центрира от корнер, като след разбъркване топката се отби от Хамади Ал-Гадиуи и влетя в мрежата на Зандхаузен – 0:1.

В добавеното време нападателят Нилс Петерсен вкара красив гол от воле за 0:2 в полза на елитния тим. Така Фрайбург се класира в четвъртфиналната фаза на Купата на Германия.