Световният шампион Франция спечели с 2:1 визитата си на Хърватия в мач от Група 3 на Лига „А“ от надпреварата Лига на нациите. В своеобразно повторение на финала от Мондиал 2018 „петлите“ отново успяха да излязат победители.

Срещата започна с попадение още в 8-ата минута. Менди напредна по фланга и центрира в пеналта, където топката се отби и попадна в Гризман, който стреля от движение и с помощта на гредата отбеляза.

Шест по-късно Мбапе можеше да даде втори гол аванс за гостите, но стреля неточно.

Иван Перишич бе близо до изравняването в 25-ата, но прати над напречната греда.

След почивката „шахматистите“ заиграха по-агресивно и резултатът от офанзивната игра дойде в 64-ата, когато Брекало асистира на Влашич, който порази вратата на Франция.

В 79-ата минута Мбапе донесе успеха на „петлите“ след пас на Люка Дин.

Франция заема второто място в класирането на групата с 10 точки, с колкото е и Португалия. Хърватия остава на третата позиция с 3 точки, а на последното място е отборът на Швеция, който има четири загуби и нула точки.