Фулъм спъна Лестър за Топ 3 и записа втора победа за сезона
"Котиджърс" спечелиха с 2:1 визитата си на "лисиците"

Фулъм записа втора победа за сезона, след като се наложи с 2:1 като гост над Лестър в двубой от 10-ия кръг на Висшата лига. Така „котиджърс“ напуснаха зоната на изпадащите и вече са на 17-о място със 7 точки. Лестър от своя страна пропусна да си изравни с лидерите Тотнъм и Ливърпул (21т.), като остава четвърти с 18 точки.

„Лисиците“ можеха да поведат в резултата в 19-ата минута, но късметът им изневери сериозно. Първо Тилеманс пробва удар извън пеналта, но топката срещна десния страничен стълб, след което Фофана от малка дистанция прати в напречната греда.

В 30-ата минута Ангуиса организира бърза контра, след което изведе добре Лукман, който стреля покрай Шмайхел, намирайки далечния ъгъл за 0:1.

Седем по-късно Фулъм получи правото да изпълни дузпа, а Иван Кавалейро бе точен от бялата точка.

Домакините намалиха пасива си в 86-ата минута, когато Варди свали с глава към Барнс, който порази вратата на Фулъм.

Лестър обаче не успя да стигне до изравнителното попадение и загуби с 1:2 у дома.