Фурор в Монтана – Никола Спасов & Co са в Топ 6 след първа победа

Новакът в елитния ешелон Монтана се изкачи в челната шестица на временното класиране, след като късен гол на Сергей Георгиев осигури изстрадана победа с 1:0 над бледия Етър в двубой, игран на стадион “Огоста” в северозападния град.

Това бе и първи пълен успех за формацията на Никола Спасов, който съхрани статута си на непобеден тим и след третия кръг в надпреварата в Първа лига.

Монтана изпусна победата срещу Арда в двубоя на старта на шампионата, допускайки гол в последната минута – 3:3, а преди седмица отборът удържа ново реми – 0:0, при визитата на лидера в подреждането Царско Село, макар че финишира с девет души на терена.

Напрегнатият дуел с Етър също вървеше към равенство, когато в заключителните акорди Георгиев матира стабилния Анатоли Господинов, завършвайки отблизо многоходова скоростна акция, преминала през Ивелин Илиев и Борислав Балджийски.

Фурор в Монтана - Никола Спасов & Co са в Топ 6 след първа победа 1

Всичко, разбира се, можеше да се развие доста по-безболезнено за домакините ако малко след подновяването на играта Балджийски не бе уцелил страничния стълб при изпълнението на дузпата, отсъдена за нарушение на Яни Пехливанов срещу Георгиев.

Двата тима завършиха срещата в намален състав.

В 62-ата минута Етър остана с човек по-малко, след като Божидар Кацаров получи втори жълт картон, а четвърт час по-късно численото равенство на терена бе възстановено, след като Владимир Айтов също получи втори жълт картон и бе пратен под душовете.

Мрачните облаци продължиха да се спускат над закотвилия се на дъното Етър, който регистрира трето поражение, а освен това вече 270 минути не успява да реалиизира гол.

След оставката на Петко Петков в края на миналата седмица Етър бе ръководен от триото Калоян Чакъров-Тодор Киселичков-Марин Стефанов като Киселичков беше записан като треньор, тъй като притежава необходимия лиценз.

В следващия кръг Монтана отново е домакин и приема на “Огоста” изпадналия в тежка криза Левски. Етър пък ще домакинства на шампиона Лудогорец.

МОНТАНА – ЕТЪР 1:0 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Спас Георгиев (88)

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (кап), 10. Владимир Айтов, 13. Йордан Йорданов, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев, 6. Янко Ангелов, 16. Николай Цветков, 23. Сергей Георгиев

Резерви: 12. Филип Димитров, 2. Валери Христов, 7. Ивелин Илиев, 15. Преслав М. Петров, 24. Преслав И. Петров, 19. Росен Кръстев, 22. Стефан Каменов

Треньор: Никола Спасов

Етър: 13. Анатоли Господинов, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 71. Даниел Пехливанов, 8. Иван Михайлов, 7. Милчо Ангелов, 22. Никола Колев, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 20. Яни Пехливанов (кап), 16. Стелиян Добрев

Резерви:1. Христо Иванов, 11. Антон Огнянов, 98. Валентин Йосков, 9. Иван Петков, 14. Иван Скерлев, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов

Треньор: Тодор Киселичков

Жълти картони: Владимир Айтов (Мон), Яни Пехливанов, Божидар Кацаров, Пламен Крачунов, Никола Колев (Ет)

Червени картони: Божидар Кацаров (Ет), Владимир Айтов (Мон)