Гладбах прегази Борусия Дортмунд по пътя си към Топ 4
Холанд вкара два, но "жълто-черните" допуснаха загуба с 2:4 като гост

В истински голов спектакъл се превърна двубоят между Борусия Мьонхенгладбах и Борусия Дортмунд на старта на 18-ия кръг в Бундеслигата.

Гладбах започна ударно и в 1-ата минута Нойхаус разпечата вратата на гостите, но след проверка с ВАР попадението беше отменено заради нарушение в процеса на атаката.

Десет по-късно домакините вкараха втори гол, който този път беше зачетен. Елведи засече с глава центриране от фаул и даде тон за головата фиеста.

Звездата в нападението на Дортмунд – Ерлинг Холанд, обърна нещата в полза на гостите за шест минути. Норвежецът изравни в 22-ата след асистенция на Санчо, а в 28-ата отново англичанинът даде голов пас за Холанд, който покачи на 1:2.

Домакините бързо се върнаха в мача и в 32-ата Елведи вкара втория си гол, изравнявайки резултата.

Гладбах взе трите точки с още две попадения през втората част. Бенсебани покачи на 3:2 в 49-ата, а резервата Маркус Тюрам оформи крайното 4:2 в 78-ата.

Така след успеха Борусия (М) събра 31 точки и измести от четвъртото място Дортмунд (29 т.). Лидер в класирането е Байерн Мюнхен с 39 точки.