Голов трилър между Алавес и Севиля
Още през първата част бяха вкарани четири гола, а крайния резултат бе 4:3 за Алавес

Алавес и Севиля спретнаха голово шоу със седем попадения за привържениците по трибуните, в което „бяло-сините“ триумфираха с 4:3. Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от втория кръг на Ла Лига.

За домакините от Алавес победата бе първа, а “андалусийците” записаха втора загуба и все още са без точка в актива си. Още през първата част бяха вкарани четири гола. В 7-ата минута Алавес наказа грешка на гостите. Луис Риоха отбеляза за 1:0.

Отговорът на Севиля бе моментален. Те дори успяха да направят пълен обрат в резултата. Четвърт час след началото Абделкабир Абкар си вкара автогол, а в 41-вата минута Ерик Ламела даде аванс на гостите.

Само три минути по-късно Алавес отново възстанови равенството чрез Рубен Дуарте. По този начин интригата остана за вторите 45 минути.

В 54-тата минута Кике Гарсия изведе „бяло-сините“ напред. Пет минути по-късно отново той беше точен за 4:2 в полза на Алавес.

Много дълбоко в добавеното време Севиля съумя да намали изоставането си. Голът на Рафа Мир падна твърде късно. Футболистите на Хосе Луис Мендилибар нямаха сили за повече и се наложи да се примирят с второто си поражение през сезона.

В следващия кръг от испанското първенство Алавес гостува на Хетафе, докато Севиля посреща Жирона.