Хетафе и Виляреал поделиха точките

Хетафе направи домакинство равенство срещу Виляреал – 0:0. Домакините трябва да съжаляват повече за пропуснатата победа, тъй като играха от 23-ата минута с човек повече на терена след директен червен картон на Алекс Баена от гостите след помощ от системата за видео асистенция на съдиите (ВАР).

До края на първата част пропуска направи Борха Майорал от Хетафе, чийто удар бе спасен от вратаря на “жълтата подводница” Филип Йоргенсен.

В началото на втората част и Мейсън Грийнууд от домакините направи пропуск, като шутът му премина близо до левия стълб на вратата. Мауро Арамбари също пропусна две положения за Хетафе, а през Александър Сорлот се откри най-добрия шанс за Виляреал.

Със спечелената точка Хетафе е на десето място в класирането на Ла Лига, а Виляреал се предвижи до 12-а позиция.