Интер изригна след късен гол на Ериксен, Милан е на колене
Ибрахимович даде аванс на Росонерите, но после бе изгонен от игра

Често пренебрегваният от наставника Антонио Конте – Кристиан Ериксен реализира гол-красавец след брилянтно изпълнен пряк свободен удар в седмата минута на продължението, за да донесе инфарктната победа на Интер с 2:1 над градския съперник Милан в четвъртфинална среща от турнира за Купата на Италия.

Росонерите поведоха в резултата след половин час игра, когато Златан Ибрахимович бе точен след прекрасна асистенция на Солихао Мейте

По-малко от четвърт час след подновяването на играта обаче шведът си “изпроси” втори жълт и съответно червен картон, оставяйки тима си в намален състав на игралното поле.

В 71-та минута Ромелу Лукаку изравни след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Николо Барела.

Ериксен се оказа големият герой за своя тим в 7-та минута на добавеното време, след като отбеляза от брилиянтен пряк свободен удар.

Интер – Милан 2:1 (0:1)

0:1 Златан Ибрахимович (31), 1:1 Ромелу Лукаку (71), 2:1 Кристиан Ериксен (90+7)

Интер: Ханданович, Шкриниар, Де Врай, Коларов, Дармиан, Барела, Брозович, Видал, Перишич, Санчес, Лукаку

Милан: Татарушану, Ернандес, Романьоли, Кяер, Далот, Кеси, Мейте, Леао, Диас, Салемакерс, Ибрахимович