Мхитарян и Мартинес донесоха успеха на "нерадзурите"

Интер оправда ролята си на фаворит в домакинството на Лече и спечели срещата от 25-ия кръг на Серия А с резултат 2:0. Попаденията на “Джузепе Меаца” отбелязаха Хенрих Мхитарян и Лаутаро Мартинес.

Със спечелените три точки тимът на Симоне Индзаги си върна втората позиция, изпреварвайки Лацио с два пункта. Гостите от Лече останаха 15-ти в колоната с актив от 27 пункта, като са на девет точки от опасната зона.

Интер отправи само два точни удара през първата част, като с един от тях откри резултата. В 29-ата минута Барела намери Мхитарян и арменецът порази вратата на гостите – 1:0.

Шест минути след началото на втората част “синьо-черните” предрешиха крайния изход на двубоя. Дензъл Дъмфрис намери Лаутаро Мартинес, който се разпиза за 2:0 с 14-ия си гол в първенството през сезона.

Интер запази аванса си и се върна на победния път след изненадващата загуба от Болоня в миналия кръг. Следващият двубой на “синьо-черните” е гостуване на Специя на 10-ти март.