Интер разпиля Милан в голово зрелище и оглави Серия “А”
Това бе първо поражение за "росонерите" от старта на кампанията.

Претендентът за титлата през този сезон в Серия “А” – Интер, постигна много важна победа над друг от замесените в борбата за първото място – Милан.

“Нерадзурите”, водени от Симоне Индзаги, бяха безпощадни и разбиха “росонерите” с убедителното 5:1.

Това бе трети пореден успех за Интер, който тим е на първото място с 12 пункта, а Милан заема третата позиция с 9 точки.

Още в 5-ата минута домакините излязоха напред в резултата след гол на ветерана Хенрих Мхитарян.

В 38-ата минута Маркус Тюрам удвои аванса на Интер, но Рафаел Леао в 57-ата минута върна интригата в мача и намали изоставането на Милан.

С втори гол в срещата на Мхитарян обаче в 69-ата минута и четвърти впоследствие на Хакан Чалханоглу в 79-ата всичко в сблъсъка бе решено.

Давиде Фратези пък оформи разгромното 5:1 за “нерадзурите” в добавеното време на мача – 93-ата минута.

В следващия кръг от шампионата Интер ще премери сили срещу Емполи, докато Милан ще приеме Верона.

Интер – Милан (5:1)

1:0 Хенрих Мхитарян (5′)

2:0 Маркус Тюрам (38′)

2:1 Рафаел Леао (57′)

3:1 Хенрих Мхитарян (69′)

4:1 Хакан Чалханоглу (79′)

5:1 Давиде Фратези (90+3′)

Стартови състави на двата отбора:

Интер: Зомер, Дармиан, Ачерби, Бастони, Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро

Наставник: Симоне Индзаги

Милан: Менян, Калабрия, Кяер, Тиау, Ернандес, Лофтъс-Чийк, Крунич, Райндерс, Пулишич, Жиру, Леао