Испанец спря Григор Димитров още на старта в Рим
Родният тенисист допусна поражение с 4:6, 6:7 (2) от квалификанта Алехандро Давидович Фокина

Григор Димитров отпадна още на старта на турнира от „Мастърс“ сериите в Рим, след като допусна поражение с 4:6, 6:7 (2) от квалификанта Алехандро Давидович Фокина (Испания). Гришо загуби първия сет след пробив на Фокина в седмия гейм, а във втората част имаше шанс да изравни резултата, но изпусна два сетбола. Това бе първи мач между 17-ия в ранглистата Димитров и 48-ия Фокина.

Испанският тенисист имаше нужда само от един пробив през първата част, за да я спечели. В оспорван седми гейм Димитров не успя да спечели подаването си и Фокина поведе с 4:3.

Българинът имаше точка за пробив в осмия гейм, но не успя да се възползва.

В десетия гейм испанецът поведе с 40:0, Гришо отрази два сетбола, но в крайна сметка Фокина взе първата част с 6:4.

Вторият сет бе много оспорван, като всичко се реши в тайбрек. Фокина допусна пробив в шестия гейм, но Димитров не успя да го затвърди и от своя страна веднага след това загуби своя сервис.

Испанецът показа характер в дестия гейм, когато спаси два сетбола, а в тайбрека бе категоричен, спечелвайки го със 7:2.