Жоржиньо и Берарди точни за Скуадра Адзура

Италия оглави група 1 на Дивизия “А” в Лигата на нациите, надигравайки с 2:0 у дома досегашния водач в подреждането Полша в двубой игран на стадион “Мапей”.

Халфът на Челси Жоржиньо откри резултата в средата на първата част, превръщайки в гол дузпата, отсъдена от френския рефер Клеман Тюрпен, след като Гжегож Криховяк задържа Андреа Белоти в наказателното поле.

Четвърт час преди края гостите останаха с човек по-малко на терена, след като бившият халф на Лудогорец Яцек Горалски беше изгонен от игра за втори жълт картон за грубо нарушение.

Малко след това пък Доменико Берарди оформи крайния резултат с удар в долния десен ъгъл.

“Адзурите” доминираха през всички 90 минути и успехът им можеше да е далеч по-изразителен, ако не бяха пропуските пред Войчех Счесни. Голямата звезда на Полша Роберт Левандовски пък игра твърде малко с топката през целия мач.

Италия оглавява подреждането с 9 точки, на второ място е Нидерландия с 8, докато поляците останаха със седем. Босна и Херцеговина е на дъното с 2 пункта.

В последния кръг четирикратният световен шампион гостува в Сараево и при победа ще се класира на 1/2-финалите. За “лалетата” предстои визита във Варшава.

Италия – Полша 2:0

Голмайстори:1:0 Жоржиньо (27-д), 2:0 Берарди (84)

Италия: Донарума, Флоренци (89-Ди Лоренцо), Ачерби, Бастони, Емерсон, Жоржиньо, Барела, Локатели, Бернардески (64-Берарди), Инсиние (89-Ел Шаарауи), Белоти (79-Окака)
Селекционер: Роберто Манчини

Полша: Шчесни, Березински, Глик, Беднарек, Река, Криховяк, Модер (46-Горалски), Симански (46-Зиелински), Линети (74-Милик), Йожвяк (46-Гросицки), Левандовски
Селекционер: Йежи Бженчек

Стадион: “Мапей”
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)
Жълти картони: Белоти (Италия); Криховяк, Горалски (Полша)