Изненадата е факт: Алжир отпадна още в групите на КАН!
Кот Д'Ивоар нанесе поражение с 4:1 на "пустинните лисици" и ги прати вкъщи

Кот Д’Ивоар постигна успех с 4:1 над Алжир в последния 3-ти кръг от груповата фаза в своята група Е и се класира като първи към 1/8-финалите на надпреварата.

Актуалният носител на трофея пък записа срамно представяне и завърши на последната позиция с едва една точка.

Франк Кеси откри за Д’Ивоар в 22-та минута след отлична комбинация с Николас Пепе, а шест минути преди почивката Сангаре покачи на 2:0.

В 54-та минута Пепе оформи и класическата преднина на своя тим, а само шест минути по-късно Алжир имаше шанс да вкара поне почетно попадение, но Риад Марез изпусна и дузпа.

Все пак в 73-та Бендебка вкара попадение за алжриците, което беше и последното им в турнира.

В другия мач от групата Екваториална Гвинея победи с 1:0 Сиера Леоне и спечели второто място с шест точки.