Коморските острови отпаднаха, но спечелиха сърцата на феновете по света.

Националният тим на Камерун се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на африканските нации, след като надделя над Коморските острови с 2:1.

Любопитното в мача бе, че под рамката на вратата за Коморите застана защитникът Чакер Алхадур, който бе използван като страж заради проблемите с COVID-19 и контузии в състава на Амир Абду.

Срещата на „Стад Олембе“ започна по неприятен начин за Коморските острови, защото още в 7-ата минута тимът остана в намален състав заради директен червен картон на Наджим Абду.

Карл Токо Екамби пък даде аванс в резултата на Камерун в 29-ата минута, а в 70-ата Венсан Абубакар реализира второ попадение за своя отбор.

В 81-ата минута Коморите върнаха интригата в мача, когато Юсуф М’Чангама намали изоставането след невероятен гол от пряк свободен удар от далечна дистанция. Силите им обаче не стигнаха за нещо повече и те отпаднаха от турнира.