Мароко се класира на 1/4-финал на КАН след успех над Малави
Ен-Несири и Ашраф Хакими донесоха победата за "Лъвовете на Атлас".

Съставът на Мароко се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на африканските нации, след като се наложи с 2:1 над тима на Малави.

В следващата фаза от надпреварата “Лъвовете на Атлас” ще се изправят срещу победителя от двойката между Кот д’Ивоар и Египет.

Възпитаниците на румънския наставник Марио Мариника излязоха изненадващо напред в резултата още в 7-ата минута, когато Габадиньо Манго реализира невероятен гол от далечна дистанция, който прехвърли противниковия вратар.

В добавеното време на първото полувреме обаче Мароко върна равенството на таблото с попадение с глава на Юсеф Ен-Несири.

20 минути преди края на срещата футболистът на Пари Сен Жермен – Ашраф Хакими, оформи пълния обрат за своя тим с точен шут от пряк свободен удар.