“Канарчетата” с убедителен успех преди дербито на Пловдив
Ботев натрупа самочувствие за Локомотив с класически успех над Раднички.

Ботев Пловдив се отчете с категорична победа с 3:0 над сръбския Раднички Ниш в контролна среща, която се явява последна преди подновяването на сезона в родното първенство.

Мартин Секулич откри резултата с глава в 17-ата минута, а след това удвои преднината на тима си от дузпа в 33-ата минута.

Реда Рабей пък в 41-ата минута оформи класиката за “жълто-черните” след хубаво подаване от страна на Красиан Колев.

Приятелският мач между Ботев и Раднички се състоя на стадион „Христо Ботев“ и имаше немалък брой привърженици на “канарчетата”.

Възпитаниците на Станислав Генчев стартират кампанията в efbet Лига със сблъсък срещу градския съперник Локомотив, който е другата неделя и стартира от 18:30 часа.

Ботев Пловдив – Раднички Ниш (3:0)

1:0 Мартин Секулич (17′)

2:0 Мартин Секулич (34 д′)

3:0 Реда Рабей (41′)

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 44. Роберто Пунчец, 16. Самуел Акере, 14. Янис Карабельов, 15. Джеймс Ето‘о, 26. Амаду Думбуя, 22. Реда Рабей, 10. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич;

Раднички Ниш: 1. Драган Росич, 3. Базил Ямкам, 19. Александър Войнович, 76. Мака Гаку, 20. Филип Фрей, 15. Александър Пейович, 17. Милорад Стаич, 99. Лазар Павлович, 88. Сава Петров, 31. Джуро Жеч, 29. Павле Ивеля;