Канте се разписа за първи път от година насам

Франция записа четвърта победа в Група 3, надигравайки Португалия с 1:0 като гост в двубой на “Естадио Луж” в Лисабон и стана първият тим, който се класира за финалите в Лигата на нациите.

Автор на единственото попадение стана Н’Голо Канте, който десет минути след почивката се оказа в точния момент на точното място, за да направи добавка, след като стражът на домакините Уго Лорис успя само да отбие коварния диагонален изстрел на Адриен Рабио.

Това бе първият гол на Канте в официална среща за последните 365 дни.

Статистиците пък не пропуснаха да отбележат, че супер звездата на португалците Кристиано Роналдо отново не успя да се разпише във вратата на Франция. Нападателят на Ювентус все още търси първия си гол срещу “петлите”, независимо че играл шест пъти срещу тях.

Петлите оглавяват класирането с 13 точки, следвани от Португалия с 10. Третата позиция делят Хърватска и Швеция с по три точки.

Във вторник Франция е домакин на Швеция, а Португалия гостува на Хърватска.