Кариана се изкачи на върха в класирането на Втора лига след заслужена победа с 3:2 над досегашния водач Локомотив (София), който в предишните седем кръга бе инкасирал едва две попадения в своята врата.

“Железничарите” акостираха в Ерден със самочувствието на тим, съумял да опази вратата си суха в шест от досегашните седем кръга, но ансамбълтът на Веско Великов изнесе впечатляваща лекция по ефективен футбол, която остави замислен предводителят на столичани Иван Колев.

Василев съхрани вярата в единайсеторката, разгромила Нефтохимик с 4:0 в Бургас, а на практика интригата в срещата с Локомотив бе унищожена преди почивката.

Кариана излезе напред в средата на първата част, когато капитанът Евгени Игнатов бе точен след хубав пробив по левия фланг, реализирайки петия си гол за сезона.

Възползвайки се от неразчетеното излизане на стража на “железничарите” Ивайло Василев, Борислав Дамянов дублира аванса на домакините, като този път Игнатов беше асистент на попадението. Владислав Цеков пък покачи с глава на 3:0 в заключителните акорди на полувремето.

На почивката Иван Колев направи две смени и Локомотив тръгна по-напористо, но появилият се в игра Мартин Василев пропусна от удобна позиция.

Шест минути след подновяването на играта Дамянов бе близо и до второ попадение в двубоя, но след удара му топката се отклони в страничния стълб на вратата, пазена от Василев.

Последваха и други пропуски пред вратата на Павел Станев, а таранът Светослав Диков съкрати изоставането с две попадения в края на срещата. За нещо повече обаче Локомотив нямаше сили.

Това бе четвъртата поредна победа на Кариана, а в следващия кръг отборът от Ерден гостува на Миньор (Перник). Двубоят е на 4 октомви от 16.00 часа.

КАРИАНА (ЕРДЕН) – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 3:2 (3:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Евгени Игнатов (22), 2:0 Борислав Дамянов (39), 3:0 Владислав Цеков (45), 3:2 Светослав Диков (87, 90+4)

КАРИАНА (4-2-3-1): Павел Станев, Мартин Николов, Георги Георгиев, Николай Дичев, Стоян Предев, Емануил Личев, Владимир Мичев, Евгени Игнатов, Борислав Дамянов, Георги Търтов, Владислав Цеков

ЛОКОМОТИВ (СФ) (4-2-3-1): Ивайло Василев, Педро Ферари, Матеус Роча, Марио Петков, Мики Орачев, Валентин Николов, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Александър Александров, Илиян Стефанов, Светослав Диков

Снимка: Евгений Руссу