Късни голове на Кешеру и Чибота изстреляха Лудогорец на върха

Клаудиу Кешеру и Мавис Чибота се появиха в игра четвърт час след почивката, за да вдъхновят шампиона Лудогорец към изключително ценна победа с 2:0 над храбро отбранявалия се Етър в среща от четвъртия кръг на Първа лига.

Успехът на стадион “Ивайло” подейства като ободряващо лекарство за разградчани, които изпитваха остра нужда от възстановяване на нараненото си след загубата в Шампионската лига самочувствие.

След победата Орлите от Разград се настаниха на обичайната си за последното десетилетие позиция. Лудогорец оглави временното класиране с 9 точки, изпреварвайки Берое, Царско село и Арда, които набраха актив от 8 пункта.

Етър пък продължи да потъва и след четвъртата си поредна загуба, в която отново не успя да реализира гол, остава закотвен на дъното.

Лудогорец трябваше да поработи здраво, за да стигне до пълния комплект точки. Любопитно е да се отбележи, че и двата гола бяха изработени и реализирани от играчи, появили се на терена през второто полувреме.

Румънската голова машина Кешеру бе точен в 79-ата минута с прецизен удар от границата на наказателното поле като дейно участие за изработването на попадението имаше левия бранител Антон Недялков.

Крайният резултат бе оформен от Чибота в добавеното време, а секунди преди това дебютиращият Елвис Ману загатна за високата си класа с изящен индивидуален рейд.

В следващия кръг, който ще се състои след паузата, наложана заради мачовете на националните отбори, Лудогорец приема носителя на купата на България Локомотив (Пловдив). Етър пък гостува на възродилия се Левски, който тази вечер разгроми Монтана с 4:0 като гост.

ЕТЪР – ЛУДОГОРЕЦ 0:2 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 0:1 Клаудиу Кешеру (79), 0:2 Мавис Чибота (90+1)

Етър: 13. Анатоли Господинов, 84. Здравко Илиев (Кольо Станев 70′), 26. Мариян Иванов, 6. Пламен Крачунов, 24. Георги Купенов, 11. Антон Огнянов, 71. Даниел Пехливанов, 22. Никола Колев, 20. Яни Пехливанов (кап), 16. Стелиян Добрев (Валентин Йосков 67′), 99. Преслав Боруков

Резерви: 1. Христо Иванов, 98. Валентин Йосков, 9. Иван Петков, 8. Иван Михайлов, 70. Кольо Станев, 17. Калоян Митев, 14. Иван Скерлев

Треньор: Тодор Киселичков

Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 6. Талеб Тауата (Антон Недялков 62′), 7. Алекс Сантана, 9. Ихинио Марин, 12. Анисе, 17. Жоржиньо (Клаудиу Кешеру 56′), 21. Драгош Григоре, 30. Козмин Моци (кап), 37. Бернард Текпетей (Мавис Чибота 62′), 95. Каули Оливейра

Резерви: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 10. Елвин Ману, 13. Мавис Чибота, 18. Светослав Дяков, 28. Клаудиу Кешеру, 82. Иван Йорданов

Треньор: Павел Върба