Иван Нешков беше обявен за най-добър треньор

120 деца от 18 отбора взеха участие в 14-то издание на турнира в класическия стил „Стоян Николов“ в Златица, съобщава българската федерация по борба.

Надпреварата в зала “Гроздан Шентов” се проведе в четири възрасти – подготвителна група, деца, момчета и кадети, които бяха разделени в 11 теглови категории.

Кристиян Петков с пояса "Стоян Николов" в Златица 1

Призът за Най-техничен състезател на турнира спечели Кристиян Петков (в категория до 53 кг при децата), който стана носител на пояса „Стоян Николов“.

Поясът беше връчен на Петков от Десислава Николова, дъщеря на световния шампион, на когото е именувана и голямата награда.

За най-резултатен борец бе обявен друг представител на местния клуб “Стоян Николов” – Станислав Ненов, който пък спечели титлата в категория до 35 кг.

Наградата за най-атрактивен състезател получи Добрин Даркев (Самоков), а за най-добър треньор бе обявен Иван Нешков (Златица). Техните призове пък бяха връчени от кмета на Златица Стоян Генов.

Кристиян Петков с пояса "Стоян Николов" в Златица 2

“След една година прекъсване на състезанията много отбори бяха жадни за такива турнири,” коментира Нешков. “По брой участници нашият турнир е съпоставим с републиканско първенство. Голяма масовост и аз съм благодарен на колегите, които участваха.

“Радостен съм, че няма контузени състезатели. Благодаря на моите деца за успехите. Аз съм доволен от представянето им, въпреки че като класиране имаме отстъпление в сравнение с предишни години. Тогава печелехме по 5 златни медала, а тази година сме с три.

“Това се дължи на много голямата конкуренция сега. На това състезание участваха шест спортни училища, които тренират много повече от нас и са на по-добро ниво. Въпреки това ние показахме, че сме равностойни с тях, дори в три категории ги превъзхождахме. С този турнир ние приключваме спортно-състезателната година, но от есента ще продължим със същия дух да се готвим.”