Крумовград и Етър поделиха по точка в мач без попадения
Воденият от Неманя Миланович отбор запази трета поредна суха мрежа в първенството

Отборите на Крумовград и Етър Велико Търново завършиха наравно 0:0 в първи мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на базата „Никола Щерев-Старика“ в Коматево не предложи много голови ситуации и закономерно завърши без попадения.

Крумовград влезе в срещата като фаворит, но не успя да постигне шестата си победа през сезона. Домакините спечелиха точка и вече имат 18 пункта на 8-ата позиция. Тимът на Етър пък сложи край на серия от пет поредни загуби в шампионата. “Виолетовите” спечелиха петата си точка, като остават последни в класирането.

В 13-ата минута на срещата Серкан Юсеин от състава на домакините отправи слаб удар, който не затрудни стража на болярите. Крумовград бе по-активният отбор и създаде някои добри атаки, но без сериозни голови възможности. В края на първото полувреме удар с глава на Божидар Кацаров премина покрай вратата на Величков.

Шест минути след началото на втората част Етър имаше първа отлична възможност да отбележи. Ивайло Димитров технично намери Крум Стоянов, чийто удар срещна страничната греда.

До края на мача чистите ситуации липсваха и попадение така и не падна. Възпитаниците на Светослав Петров може би ще са по-доволни от крайния резултат предвид затрудненото си положение в класирането.

В следващия си мач Етър приема Ботев Враца и ще гони задължителна победа пред собствена публика. Крумовград пък има гостуване на Славия на 27-ми октомври за край на първия полусезон в efbet Лига.

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 6. Джеферсон, 44. Божидар Кацаров, 10. Серкан Юсеин, 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович, 23. Димитър Тонев, 9. Алекс Колев;

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Моран Абдиел, 29. Янко Ангелов, 24. Шахредин Букхолда – Шано, 25. Крум Стоянов, 7. Кольо Станев, 70. Димо Бакалов, 14. Ивайло Димитров;