Крушение за Ман Юнайтед на “Олд Трафорд” и страхотни срещи във ВЛ
Градските им съперници пък успяха да обърнат Уест Хем и ги победиха с 3:1 като гост

Манчестър Юнайтед загуби от Брайтън с 1:3 в среща от петия кръг в Премиър лийг играна на “Олд Трафорд”. Дани Уелбек откри резултата в полза на гостите в 20-ата минута. Паскал Грос удвои преднината на “чайките” в 53-ата минута. Жоао Педро направи преднината на Брайтън класическа в 71-ата минута, а само три по-малко Ханибал Межбри намали изоставането на домакините.

Манчестър Сити остава със стопроцентов актив, след като шампионите стигнаха до обрат с 3:1 срещу Уест Хам като гост, записвайки пета поредна победа в първенството от началото на сезона. Двата отбора изиграха двубой със страшно много голови положения, но направиха множество пропуски, като със сигурност повечето ситуации бяха на сметката на шампионите. Джейм Уорд-Праус откри резултата в 36-ата минута, но новото попълнение на Сити Жереми Доку възстанови равенството секунди след началото на втората част. Бернардо Силва (76′) направи пълен обрат, а Ерлинг Холдн (86′), който преди това пропусна половин дузина ситуации, оформи крайния резултат. С този успех Сити си върна първото място, което бе окупирано от Ливърпул само за няколко часа. За Уест Хам пък това е първа загуба в първенството на началото на сезона.

В други срещи играни по това време Фулъм взе минимален успех срещу абсолютния новак Лутън Таун с попадение на Карлуш Винисиус, докато с попадения в последните секунди Астън Вила и Тотнъм изтръгнаха трите точки срещу съответно Кристъл Палас и Шефилд Юнайтед с 2:1 на “Тотнъм Хотспър Стейдиъм”, а “виланите” с 3:1 след две попадения дълбоко в добавеното време.