Кубатов с престижна победа, влиза в спор за златото с Мнацаканян 1
2 0
Еди Назарян на финал за втора поредна година

Стоян Кубатов открадна шоуто в полуфиналните схватки на държавното първенство по класическа борба, което се провежда в столичната зала “София”.

Състезателят на Враца зарадва почитателите на клуба от северозападния град, надигравайки опитния Даниел Александров с 6:3 в напрегнат полуфинален дуел в категория до 77 кг, която според повечето специалисти е най-равностойна на шампионата тази година.

В спор за титлата утре бронзовият медалист от европейското първенство (до 23 години) през 2019-а Кубатов ще излезе на тепиха срещу Айк Мнацаканян, който не срещна трудности в срещата с Тодор Мелконян (Славия) и го разгроми с 9:0 технически точки.

Едмонд Назарян продължи триумфалния си рейд в категория до 60 килограма и след безапелационна победа с технически туш над Александър Мирчев си осиури място във втори пореден финал на държавното първенство.

Кубатов с престижна победа, влиза в спор за златото с Мнацаканян 2

В битка за шампионската титла Еди ще спори с предсатвителя на борцов клуб Варна Андрей Георгиев.

Големият фаворит при 97-килограмовите Кирил Милов отново не допусна изненада, надигравайки с 6:0 технически точки Симеон Станкович (Кюстендил) и утре ще спори за златото с Петър Гичев (Локомотив Пловдив).

За пореден път отборът на Враца прикова вниманието, успявайки да класира осем състезатели на финалите.

Репешажите започват утре в 10.00 часа. След тях ще се състоят и очакваните с повишен интерес финали.

Ето и всички дуели, в които ще се реши златните медали:

Категория до 55 кг

Недялко Петров (Кюстендил) – Стефан Григоров (Монтана)

Категория до 60 кг

Андрей Георгиев (Варна) – Едмонд Назарян (Бургас)

Категория до 63 кг

Николай Вичев (Враца) – Августин Спасов (Кюстендил)

Категория до 67 кг

Иво Илиев (Челопеч) – Дейвид Димитров (Перник)

Категория до 72 кг

Нестър Нестъров (НСА) – Калоян Попов (Ботевград)

Категория до 77 кг

Айк Мнацаканян (Перник) – Стоян Кубатов (Враца)

Категория до 82 кг

Захари Зашев (Враца) – Росиан Дермански (Враца)

Категория до 87 кг

Йоан Димитров (Враца) – Светослав Николов (Враца)

Категория до 97 кг

Петър Гичев (Локомотив Пловдив) – Кирил Милов (Враца)

Категория до 130 кг

Радослав Георгиев (Стара Загора) – Иван Иванов (Враца)