Кузманов преодоля първия кръг в Перуджа след епична битка
Мико се наложи с 2:6 6:3 7:6(2) над поставения под номер 3 представител на домакините Федерико Гайо

Българският тенисист Димитър Кузманов записа впечатляваща победа над Федерико Гайо на турнира на червени кортове от сериите “Чалънджър” в италианския град Перуджа с награден фонд 44820 евро. Мико се наложи с 2:6 6:3 7:6(2) над поставения под номер 3 представител на домакините за 2 часа и 43 минути игра.

Българинът изоставаше с 0:4 в първия сет, който загуби с 2:6. Играта бе равностойна във втората част до 3:3, след което Кузманов спечели три поредни гейма и изравни сетовете.

Мико продължи с добрата си серия и във финалната част, повеждайки с 4:0. Гайо обаче успя да обърне нещата в своя полза и поведе с 6:5. Кузманов отрази два мачбола, като в крайна сметка стигна до победата с тайбрек.

В следващия кръг Кузманов ще играе срещу Педро Качин от Аржентина или Нерман Фатич от Босна и Херцеговина.

С тази победа Мико пък почти сигурно си осигури участие в квалификациите на US Open.