Лацио разби Рома в битката за Вечния град
"Орлите" записаха класическа победа с 3:0 и се доближиха до Топ 4

Лацио срази Рома с категоричното 3:0 в първото в историята дерби на Вечния град, което се игра без фенове.

Чиро Имобиле изведе „орлите“ напред в резултата в 14-ата минута след асистенция на Ладзари.

Девет по-късно домакините си осигуриха комфортен аванс от два гола. Ладзари проби добре отдясно и подаде за Луис Алберто, който стреля точно в 23-ата минута за 2:0.

Точка на спора сложи Луис Алберто с второто си попадение в мача. В 67-ата минута 28-годишният испанец прати в долния ляв ъгъл на Пау Лопес за крайното 3:0.

След успеха Лацио се качи позиция нагоре и вече е на седмото място с 31 точки. Толкова имат петия Аталанта и  шестия Наполи, но са с по-добра голова разлика. Рома остава на 3-ата позиция с 34 точки, като до края на кръга може да бъде изместен от Ювентус и Аталанта.