Ланс остава близо до ПСЖ след победа над Клермон
Секо Фофана донесе ценен успех на Ланс

Ланс записа поредна домакинска победа, след като надигра Клермон с 2:1 в мач от 15-ия кръг на френската Лига 1. Домакините направиха пълен обрат в срещата през второто полувреме и постигнаха осми пореден успех пред своите фенове.

В 39-ата минута халфът на Ланс Салис Самед си вкара автогол и така гостите поведоха. След почивката домакините доминираха и вкараха две попадения. Уесли Саид изравни в 60-ата минута, а осем по-късно Секо Фофана се разписа за 2:1. Ланс задържа аванса си и се поздрави с важни три точки в битката в челото на класирането.

Ланс остава на второ място в таблицата с 36 точки, като изостава с две от лидера Пари Сен Жермен, който утре ше приеме Оксер.

Тимът на Клермон пък е на 10-а позиция с 19 точки. Това бе пети пореден мач без пбоеда за тях и второ поражение за този период.