“Лъвиците” ни надвиха Хонконг с 2:0
Женският ни национален отбор с успех в първия приятелски мач от лагера в Алания

Женският ни национален отбор по футбол надви Хонконг с 2:0 в първия си мач на приятелския турнир в Алания.

Още в 10-ата минута нашите момичета откриха резултата, след като Евдокия Попадинова засече с глава центриране от пряк свободен удар и матира вратаря на съперника.

Само 12 минути по-късно България удвои аванса си. Ивана Найденова беше най-съобразителна в наказателното поле и довкара в мрежата отбита топка от вратарката на азиатките. В 29-ата минута българките можеха да стигнат и до трето попадение. Лора Петрова отне топка при изнасяне и тръгна към вратата, но точно преди да нанесе голов удар, беше блокирана.

Следващите мачове са срещу Република Северна Македония на 18-и фeвруари от 14.00 часа, а третата среща е против Косово на 21-и този месец по същото време.