Леверкузен повали Дортмунд и вече е втори 1
1 0
Първа загуба за Жълто-черните за 2021 година

Байер Леверкузен записа първа победа за годината, надделявайки с 2:1 над Борусия Дортмунд в двубой, в който наставникът на домакините Петер Бос се изправи срещу бившия си тим.

Успехът позволи на Леверкузен да се изкачи на втора позиция в класирането на Бундеслигата с 32 точки, четири зад Байерн, който утре се изправя срещу Аугсбург в баварско дерби.

Леверкузен успя да излезе наптед след 14 минути игра, когато след пас на Бейли крилото Диаби реализира третото си попадение за сезона.

Жълто-черните започнаха по-силно след паузата и възстановиха паритета в 67-ата минута чрез Юлиан Бранд, който се разписа след пауза от 366 дни, при това точно срещу бившия си клуб.

Десет минути преди края обаче Флориан Вирц завърши отлична контраатака и оформи крайния резултат – 2:1. Това бе и първа загуба за Дортмунд през 2021 година.

В другите мачове днес Волфсбург спечели с 2:0 над Майнц и се изкачи до петото място. Вълците имат 29 точки, колкото и четвъртия Борусия Дортмунд. Головете за зелените вкараха резервата Бялек и Вегхорст. И двамата се разписаха през второто полувреме.

Борусия Мьонхенгладбах също спечели – 1:0 над Вердер. Голът реализира Нико Елведи в 66-ата минута. Гладбах е седми с 28 точки.