Боби Цонев вкара красив гол от фаул за "сините", "канарчетата" изравниха малко преди края на срещата

Левски направи реми 1:1 с Ботев Пловдив в приятелски двубой, който се игра на ст. „Георги Аспарухов“ пред над 1500 фена. Попадението за “сините” в спаринга отбеляза Борислав Цонев в края на първата част, а минути преди края на второто полувреме Виктор Генев изравни. В първия си мач от лятната подготовка столичани сразиха с 1:0 пловдивския Локомотив. За „канарчетата“ това бе първа проверка след лагера им в Турция, където направиха две равенства – 1:1 със Заря Луганс и 1:1 с Пролетер.

След спокойни първи минути в днешния спаринг Здравко Димитров направи технично фалцово центриране в пеналта в 13-ата, а Билал Бари не насочи добре от малка дистанция и прати покрай гредата.

В 16-ата „жълто-черните“ изпълниха корнер, при който отбраната на домакините не реагира добре, кълбото бе отклонено за Цикарски, който от чиста позиция прати на сантиметри от левия страничен стълб.

Реферът на приятелския двубой Волен Чинков спря играта в 19:14 минута, за да може феновете на Левски да аплодират играчите на „сините“.

Левски нанесе своя удар в 42-ата минута. Борислав Цонев изпълни по прекрасен начин фаул, пращайки неспасяемо в горния десен ъгъл и даде аванс на своя тим.

В началото на втората част „сините“ пропуснаха да удвоят аванса си. Здравко Димитров центрира в пеналта, където Бари от трудна позиция нанесе удар, а топката се отби в напречната греда.

В 82-ата минута влезлият след почивката Валери Божинов изпълни фаул от добра позиция в близост до наказателното поле, но опитният нападател стреля в стената.

При центриране от корнер в 87-ата Виктор Генев нанесе удар с глава, вратарят на Левски Николай Кръстев се намеси крайно неубедително, при което топката влетя в мрежата, а Валери Божинов закъсня за секунда да изчисти от голлинията.

В добавеното време много добър удар с глава на Илия Димитров бе спасен от вратаря на „канарчетата“ и спарингът завърши при резултат 1:1.

Левски – Ботев Пловдив 1:1
1:0 Борислав Цонев (42)
1:1 Виктор Генев (87)

Стартови състави:

Левски: Андреев, Найденов, Славчев, Александров, Галчев, Радослав Цонев, Боби Цонев, Марин Петков, Мартин Петков, Димитров, Бари

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан