Левски (Лом) с четириголово шоу срещу Партизан

Вдъхновеният Левски (Лом) записа оглушителна победа с 4:0 над Партизан (Червен бряг) в двубой от шестия кръг в Северозападната Трета лига, който потвърди сериозните амбиции на домакините от дунавския град.

Тимът, предвождан от Благой Кръстанов овладяха инициативата още след началния съдийски сигнал и логично стигнаха до ранно откриване на резултата чрез попадение на Цветин Неделчев.

Гостите от Червен бряг опитаха да отвърнат на предизвикателството и на свой ред организираха няколко опасни атаки към вратата на Иван Ризов, но Ангел Русев, Стефан Стефанов и Милен Тонев демонстрираха неточен мерник и пропуснаха да възстановят паритета.

В самия край на първата част пък ломчани нанесоха сериозен удар върху самочувствието на своите опоненти, дублирайки аванса си след гол на Йордан Георгиев – 2:0.

Интригата в сблъсъка бе унищожена окончателно четвърт час след подновяването на играта, когато героят за Левски (София) от Шампионската лига Мариян Огнянов беше изведен на стрелкова позиция, хладнокръвно преодоля стража Станислав Антонов и плъзна топката в мрежата.

Точка в спора сложи друг играч с опит в елитния ешелон – Рангел Абушев засече с глава прецизно центриране, оформяйки крайното 4:0.

В заключителните минути на мача гостите се провалиха в опитите си и за утешително попадение. Най-напред Милен Тонев уцели гредата, а пет минути преди края Христо Димов не успя да превърне в гол дузпата, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Левски, чийто актив набъбна на 9 точки, остава без загуба и след петия кръг и вече е 7-ми в класирането, макар че е с един мач по-малко. Отборът на Благой Кръстанов може да се похвали и с втората най-добра отбрана в групата, допуснала едва два гола до този момент.

Партизан е 10-ти със 7 точки, но от 6 изиграни мача.

В следващия кръг Левски (Лом) гостува на четвъртия в подреждането Павликени. Партизан е домакин на 11-ия Академик (Свищов).

Стартови състави:

Левски (Лом): 12. Иван Ризов, 10. Йордан Георгиев, 20. Раиф Мурадов, 5. Кристиян Григоров, 21. Мариян Огнянов, 7. Георги Цеков, 11. Васил Сапунджиев, 8. Ивайло Андреев, 14. Рангел Абушев, 4. Николай Христов (капитан), 22. Цветин Неделчев.
Треньор – Благой Кръстанов

Партизан (Червен бряг): 86. Станислав Антонов, 16. Галин Великов (капитан), 3. Слави Паскалев, 6. Митко Милчев, 2. Стефан Стефанов, 11. Любомир Иванов, 23. Петьо Петков, 8. Димитър Димитров, 66. Милен Тонев, 15. Ангел Русев, 17. Александър Александров