Левски Лом с нова крачка към промоцията
Тимът на Благой Кръстанов се справи и с Янтра (Полски Тръмбеш), убедителни победи за Партизан (Червен бряг), Академия (Враца) и Левски (Левски)

Левски (Лом) записа 12-ата си победа от началото на сезона в първата си официална среща за 2021 година, надделявайки над бойкия тим на Янтра (Полски Тръмбеш) с 2:1.

Успехът остави състава на Благой Кръстанов, който не познава вкуса на поражението, на върха на класирането в Северозападната Трета лига с 41 точки от 17 изиграни мача. Янтра е четвърти с 33 пункта.

Домакините излязоха напред след 10 минути игра, когато Раиф Мурадов бе точен след далечен шут, при който стражът на Янтра Радослав Рашков можеше да се намеси по-добре.

Мариян Огнянов пропусна да дублира аванса на Левски от удобна позиция, но все пак в средата на първата част ломчани поведоха с 2:0 след ювелирно изпълнение на задна ножица на дейния Петко Петков.

Четвърт час преди края стражът на домакините Диян Вълков получи директен червен картон и това наложи появата в игра на Иван Ризов.

Макар и в намален състав, тимът на Благой Кръстанов продължи да бъде настъпателен, като бързоногият Петков разтресе напречната греда в мощен удар след един от характерните си пробиви.

В самия край на срещата играчите на Левски загубиха концентрация и позволиха на Ростислав Данчев да реализира почетно попадение за гостите от Полски Тръмбеш въпреки отчаяните усилия на Ризов да попречи на топката да премине голлинията.

Вчера Левски (Левски) надигра Етър II с 4:0. Днес вторият тим на Ботев (Враца) разгроми Дреновец с 5:1, а Партизан (Червен бряг) постигна убедителна победа с 4:1 срещу Пещера (Галата). Академик (Свищов) и Вихър (Славяново) пък завършиха наравно – 2:2.

В следващия кръг Левски (Лом) гостува на Локомотив (Мездра). Двубоят е на 28 февруари, неделя, от 14.00 часа.

ЛЕВСКИ (ЛОМ) – ЯНТРА (ПОЛСКИ ТРЪМБЕШ) 2:1 (2:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Мурадов (10), 2:0 Петков (24), 2:1 Ростислав Данчев (90+)

Левски (Лом): 1. Диян Вълков, 2. Алекс Георгиев, 4. Николай Христов, 20. Раиф Мурадов, 15. Лъчезар Георгиев, 13. Деян Иванов, 6. Гален Ненов, 8. Мартин Динов, 21. Мариян Огнянов, 7. Георги Иванов, 19. Петко Петков

Янтра: 1. Радослав Рашков, 6. Красен Славчев, 99. Александър Божуранов, 11. Бранислав Ботев, 23. Емилиян Ангелов (90+Табаков), 4. Исмаил Мастънов, 7. Любомир Генчев, 19. Николай Иванов (89-8. Пламен Иванов), 10. Ростислав Данчев, 5. Янислав Илиев, 88. Тони Маречков