Левски (Лом) ще зимува на върха
Тимът на Благой Кръстанов надигра втория в подреждането Севлиево

Непознаващият вкуса на поражението Левски (Лом) увличи аванса си на върха на класирането в Северозападната Трета лига на шест точки, след като надигра като гост втория в класирането Севлиево с 2:0 в отложен мач от 14-ия кръг на надпреварата.

Успехът на стадион “Раковски” в града край река Росица гарантира лидерската позиция за тима, предвождан от Благой Кръстанов след края на есенния полусезон.

Нещо повече, Левски има да изиграе още един отложен мач – срещу втората формация на Етър, а успех над Болярите би осигурил на ломчани преднина от девет точки пред преследвачите.

Двубоят с Виолетовите ще се състои в неделя, но ще се играе на стадиона в град Чипровци заради ремонтни дейности на съоръжението в Лом.

Левски оглавява класирането с 40 точки, следван от Севлиево с 34. На трета позиция е направилият мощен финален спринт Янтра (Полски Тръмбеш) с 33, като със същия актив е и Академия Враца. Пети е Партизан (Червен бряг) с 32, а шести – Спартак (Плевен) с 31.

Ломчани, този път в бели екипи, стигнаха до успеха над Севлиево след попадения на щатния си реализатор Мариян Огнянов – разписал се малко преди почивката след поредно ювелирно изпълнение на пряк свободен удар, и Георги Иванов, който дублира аванса им с прецизен шут след почивката.

Домакините направиха най-сериозния си пропуск при нулево равенсто, когато пропуснаха да превърнат в гол дузпата, отсъдена от международния рефер Георги Давидов. Зад топката застана Тихомир Кънев, но ударът му от бялата точка срещна напречната греда.

Ломчани пропуснаха да направят аванса си класически в 85-ата минута. Огнянов изведе на чудесна стрелкова позиция Георги Иванов, но неговият шут беше париран от стража на домакините.

Срещата се състоя на получизчистен терен, като на почти половината от игралното поле имаше сняг, а това не позволяваше осъществяването на кой знае какви технични изпълнения.

Левски (Лом): 1. Диян Вълков, 9. Александър Веселинов, 2. Анатоли Киков, 11. Васил Сапунджиев, 6. Гален Ненов, 7. Георги Иванов, 21. Мариян Огнянов, 18. Николай Николов, 4. Николай Христов, 20. Раиф Мурадов, 22. Цвети Неделчев