Левски на Костов с нова важна победа – този път срещу Славия
В герои за гостите се превърнаха Роналдо и Уелтън, а "сините" играха в намален състав над час.

След като в изминалия кръг се справи у дома срещу Етър с 1:0, отборът на Левски записа втори пореден успех в родната efbet Лига.

Възпитаниците на Николай Костов надделяха при визитата си на Славия на стадион “Александър Шаламанов” в двубой от междинния 11-и кръг в шампионата с 2:0.

По този начин “сините” вече имат в актива си 22 точки на 3-ото място, докато “белите” инкасираха 7 поредна загуба и положението им става все по-сложно. Тимът на Иван Колев е на последното 16-о място с едва 4 спечелени пункта.

Левски на Костов с нова важна победа - този път срещу Славия 1

В средата на първото полувреме – 23-ата минута, гостите остана в намален състав. Главният съдия Валентин Железов бе привикан от ВАР рефера Ивайло Стоянов, за да преразгледа положение с участието на Асими Фадига, който впоследствие бе изгонен с директен червен картон за остра игра срещу Иван Минчев от състава на домакините.

Няколко минути по-късно пък Галин Иванов отбеляза във вратата на “сините”, но голът на ветерана бе отменен заради положение на засада.

Въпреки че Левски остана с човек по-малко, Роналдо наказа Славия в 34-ата минута, възползвайки се по най-добрия начин от подаване на Дарлан.

Много добра възможност се откри пред играчите на Иван Колев в 51-ата минута, но Галин Иванов се отчете с голям пропуск и в крайна сметка не успя да възстанови равенството.

Интригата в срещата окончателно приключи в 54-ата минута след второ попадение на сметката на гостите, което бе дело на Уелтън.

В следващия кръг Левски ще се изправи срещу Лудогорец, а Славия ще премери сили с Пирин Благоевград.

Феновете на залозите от своя страна могат да използват sesame bonus без депозит за мачовете от Първа лига.

Славия – Левски (0:2)

0:1 Роналдо (35′)

0:2 Уелтън (54′)

Стартовите състави на двата отбора:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов – К, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев

Резерви: 1. Георги Петков, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 9. Мартин Сораков, 93. Сибири Кейта, 88. Тони Тасев, 14. Роберто Райчев, 5. Велко Йеленкович

Старши треньор: Иван Колев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев – К, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Николай Михайлов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков