Левски надигра Арда в дебюта на Георги Тодоров

Левски победи Арда с 3:1 в мач от 26-тия кръг на efbet Лига, изигран на стадион „Локомотив“ в Пловдив. В 19-тата минута гол на Станислав Костов бе отменен заради игра с ръка. Все пак „сините“ откриха резултата в 37-тата минута чрез Паулиньо. Домакините обаче бързо възстановиха равенството с гол на Ради Василев. В добавеното време и юношата Мартин Петков записа името си в голмайсторския лист.

Новият наставник на Левски Георги Тодоров направи цели пет промени, спрямо загубата от Локомотив за Купата, която доведе до освобождаването на Петър Хубчев. Под рамката на врата застана зимното попълнение Георги Георгиев, за националния страж това бе дебют със синята фланелка. Останалите промени са Костадин Илиев, Фелипе Нашименто, Дени Алар и Слави Костов.

🔵⚽️Георги Тодоров определи стартовите 11 за мача с "Арда"!🏟Резерви: 1. Миятович (В), 11. Димитров, 77. Юруков, 70. Райнов, 40. Спиерингс, 10. Мазурек, 79. Петков

Gepostet von ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI am Sonntag, 14. Juni 2020

Старши треньорът на Арда Николай Киров заложи на състав, изграден почти изцяло от българи. На врата се появи Николай Банков, който получи много тежък удар в предходния мач с Дунав и трябва да играе с предпазна маска.

#МачкайАРДА #СамоАРДА #ПФКАРДА #PFCARDA 💙🙌

Gepostet von ПФК Арда / PFC Arda am Sonntag, 14. Juni 2020

Гостите натиснаха още от първите минути. Във 2-рата Дени Алар центрира остро към наказателното поле на Арда, но Каргас не успя да засече топката.

Арда отговори с пробив на Светислав Ковачев по дясното крило. Ковачев намери Руменов, който шутира от границата на наказателното поле, но самоотвержена намеса на Янис Каргас предотврати опасността за Левски.

В 19-тата минута Левски стигна до гол, но той бе отменен заради засада. Паулиньо намери Станислав Костов, който си помогна с тъка, преди да прониже мрежата на Арда. Гостите имаха претенции към арбитъра, но повторенията показаха, че Петър Костадинов правилно отмени попадението. Няколко минути по-късно Костов поиска и дузпа, след като Матеус Леони го задържа, но съдията отново подмина претенциите му.

В 34-тата минута Паулиньо получи от Нашименто, излъга Мартин Костадинов и шутира в близкия ъгъл. Николай Банков обаче успя да избие в корнер.

Все пак Левски успя да вкара в 38-тата. Паулиньо и Слави Костов комбинираха на границата на вратарското поле. Бразилското крило нанесе много силен удар, и след рикошет в тялото на Матеус Леони, топката се озова във мрежата на Арда.

Домакините не се отчаяха и бързо възстановиха равенството. Румен Руменов центрира, а защитата на Левски не се ориентира по най-добрия начин и позволи на Ради Василев да вкара с глава от няколко метра.

Край на първото полувреме!Арда и Левски се разделят на почивката при равенство 1:1, след като Паулиньо откри за ''…

Gepostet von Efbet Лига am Sonntag, 14. Juni 2020

В 59-тата Спас Делев подаде на Александър Георгиев, който центрира успоредно на голлинията, но след получилия се рикошет, нямаше кой да засече топката.

Няколко минутки по-късно Стайн Спиерингс се появи на мястото на Станислав Костов. В 65-тата нидерландският плеймейкър реализира втория гол във вратата на Арда. Стаси Иванов центрира меко, а Спиерингс изпревари защитник на домакините и с много техничен удар от въздуха, прати топката в далечния ъгъл на Николай Банков.

1️⃣:2️⃣"Левски" повежда чрез Спиерингс!

В следващите минути Левски продължи да бъде по-настоятелния отбор. В 76-тата Ивайло Найденов проби по дясното крило, смени посоката и нахлу в наказателното поле и стреля. Ударът му обаче се отби от защитник на Арда и излезе в корнер.

Дълбоко в добавеното време Левски стигна до още едно попадение. Станислав Иванов бе изведен зад гърба на защитата на домакините. Младокът напредна и стреля, при което Николай Банков успя да парира удара, но топката продължи към мрежата и притичалият Мартин Петков засече, оформяйки крайното 3:1.

Арда Кърджали: Николай Банков, Мартин Костадинов, Милен Стоев, Пламен Крумов, Матеус Леони, Емил Мартинов, Румен Руменов, Александър Георгиев, Светослав Ковачев, Спас Делев, Радослав Василев;

Ст. треньор: Николай Киров

Левски София: Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Карга, Холмар Ейлфсон, Костадин Илиев, Кали Тиам, Фелипе Нашименто, Станислав Иванов, Паулиньо, Дени Алар, Станислав Костов;

Ст. треньор: Георги Тодоров